Znajdź nas na:

Przechwytywanie.jpeg

baner_dowod_osobisty.png

Logo Programu Rodzina 500+ ..jpeg

karta dużej rodziny.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

naprawimy to maly.png

logo_ebo.png

epuap2.jpeg

budżet obywatelski logo.jpeg

 • cittaslow.jpeg
 •  
 • baner_partnerstwo.png
   
 • dyzury_aptek_PRUDNIK.jpeg
 • nowe_logo_PIFE_2014_2020_preview.jpeg
 • NFZ_Logo - Kopia3.jpeg
 •  
 •  

 

Burmistrz Prudnika z pierwszą w 2015 roku wizytą w Northeim

Końcem stycznia Franciszek Fejdych, burmistrz Prudnika odbył pierwszą w tym roku wizytę partnerską w Northeim. W spotkaniach z przedstawicielami samorządu naszego niemieckiego partnera burmistrzowi towarzyszyli jego zastępca Stanisław Hawron oraz dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury Ryszard Grajek. Northeim reprezentował Hans Erich Tannhauser, burmistrz tego miasta, Fridhelm Petri i Matti Dhams, przedstawiciele Młodzieżowego Domu Kultury w Northeim oraz Ditmar Goll, prowadzący orkiestrę młodzieżową. 

Wizyta miała na celu ustalenie wspólnych działań na rok 2015r., zwłaszcza przebiegu uroczystości, jakie zorganizowane zostaną w Prudniku w związku z przypadającą w tym roku dwudziestą piąta rocznicą podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy miastami. Zgodnie z ustaleniami rozpoczną się one wspólnym koncertem młodzieżowej orkiestry Northeim oraz prudnickiej szkoły muzycznej. Przygotowana zostanie wystawa prac plastycznych podsumowująca Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne, organizowane corocznie przez Prudnicki Ośrodek Kultury. Główne uroczystości obchodów dwudziestopięciolecia współpracy odbędą się jednak w trakcie Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko – Czeskiego, która trwać będzie od piątego do siódmego czerwca. W Prudniku przebywać będzie delegacja miasta Northeim, której członkami będą osoby związane z zainicjowaniem i umacnianiem stosunków partnerskich. Wtedy też zaprezentowane zostaną przedsięwzięcia zrealizowane na przestrzeni dwudziestu pięciu lat współpracy, a burmistrz Prudnika podziękuję osobom, które w największym stopniu wpłynęły na dzisiejsze relacje miast.

Za realizację działań związanych z organizacją jubileuszu współpracy partnerskiej Prudnika i Northeim, ale także Prudnika i Nadwirnej, bo w tym samym czasie obchodzona będzie piętnasta rocznica współpracy z ukraińskim miastem, odpowiedzialne będą dwie jednostki organizacyjne gminy – Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik oraz Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteki Publicznej.

Hans Erich Tannhauser, burmistrza Northeim z pierwszą wizytą w Prudniku - wrzesień 2014r. (na zdjęciu delegacje miast partnerskich Northeim i San Giustino).jpeg

Hans Erich Tannhauser, burmistrza Northeim (na zdjęciu w środku) z pierwszą wizytą w Prudniku - wrzesień 2014r. Zdjęcie delegacji miasta partnerskich Northeim i San Giustino z przedstawicielami samorządu Prudnika.