Znajdź nas na:

Przechwytywanie.jpeg

baner_dowod_osobisty.png

Logo Programu Rodzina 500+ ..jpeg

karta dużej rodziny.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

naprawimy to maly.png

logo_ebo.png

epuap2.jpeg

budżet obywatelski logo.jpeg

 • cittaslow.jpeg
 •  
 • baner_partnerstwo.png
   
 • dyzury_aptek_PRUDNIK.jpeg
 • nowe_logo_PIFE_2014_2020_preview.jpeg
 • NFZ_Logo - Kopia3.jpeg
 •  
 •  

 

Poprzez wodę

     Muzeum Ziemi Prudnickiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Marty Sienkiewicz (ASP Wrocław) w dniu 06.06.2014 r. o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Prudnickiej (Arsenał) przy ul. Bolesława Chrobrego 5 w Prudniku.
     Marta Sienkiewicz urodziła się w 1967 roku we Wrocławiu. W latach 1987-1993 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła, na kierunku projektowanie szkła, w pracowni prof. Zbigniewa Horbowego.Od 1993 roku była zatrudniona w macierzystej ASP w pracowni witraży jako technik. Po obronie dyplomu w 1997 roku została przyjęta na stanowisko asystenta w pracowni witraży Ryszarda Więckowskiego. Od 1992 do 2003 roku współpracowała z Ryszardem Więckowskim biorąc udział w realizacji licznych witraży świeckich i sakralnych oraz renowacji i konserwacji witraży zabytkowych. W 2005 roku obroniła doktorat na Wydziale Ceramiki i Szkła prezentując 23 okna zaprojektowane i wykonane do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Radwanicach.Zaprojektowała i wykonała liczne witraże i przeszklenia z użyciem metody fusingu (łączenie różnych gatunków szkła w wysokich temperaturach) do mieszkań prywatnych. Wzięła również udział w kilkunastu zbiorowych wystawach w kraju i za granicą prezentując własne prace niezależne.
     Wystawa pt.  „Across the water” (Poprzez wodę)  prezentuje prace witrażowe i szklane inspirowane wodą. Woda w kulturowej symbolice jest jednym z żywiołów. W Europie przeciwstawiana jest ogniowi, powietrzu i ziemi. Symbolizuje życie, płodność i oczyszczenie.
    Zarówno kolorowe jak i matowe szkło, jakim posłużyła się artystka w swoich pracach, tworzą piękną ekspozycję, którą warto zobaczyć.

plakat_witraze.jpeg