Znajdź nas na:

Przechwytywanie.jpeg

baner_dowod_osobisty.png

Logo Programu Rodzina 500+ ..jpeg

karta dużej rodziny.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

naprawimy to maly.png

logo_ebo.png

epuap2.jpeg

budżet obywatelski logo.jpeg

 • cittaslow.jpeg
 •  
 • baner_partnerstwo.png
   
 • dyzury_aptek_PRUDNIK.jpeg
 • nowe_logo_PIFE_2014_2020_preview.jpeg
 • NFZ_Logo - Kopia3.jpeg
 •  
 •  

 

II Grand Prix Kadry Narodowej w Prudniku w łucznictwie oraz Ekstraklasa

    II Grand Prix Kadry Narodowej w Prudniku w łucznictwie zdominowali w kategorii seniorów juniorzy. Kasper Helbin uzyskał  355 pkt. na 30 metrów (na 360 pkt. możliwych do zdobycia), wyrównując rekord Polski juniorów. Wynik ten w kategorii seniorów był trzecim wynikiem i dlatego Kasper został zakwalifikowany do rywalizacji z najlepszymi seniorami w kraju. Nasz zawodnik strzelał w niedzielę równie dobrze jak w sobotnich kwalifikacjach wygrywając siedem z dziewięciu pojedynków, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce przed Rafałem Wojtkowiakiem (Unia Pielgrzymka) i Michałem Detką (Stella Kielce) uzyskując najwyższy wynik w 50- letniej historii klubu w kategorii seniorskiej 1308 pkt. Znakomita dyspozycja naszego zawodnika cieszy przed kolejnymi zawodami kwalifikującymi do Mistrzostw Europy Juniorów, które w tym roku odbędą się wyjątkowo szybko, bo już w maju.
    Kolejny dobry występ w Grand Prix zanotowała Mileny Barakońskiej. Pomimo nierównej formy w czasie zawodów potwierdziła, że posiada olbrzymi potencjał uzyskując rekord życiowy na 70 metrów w ostatniej serii strzelań kwalifikacyjnych.
    Karolina Farasiewicz w strzelaniach pojedynków setowych zajęła drugą lokatę za Olimpią Kowszyn (Chrobry Głuchołazy) i przed Marią Chrostowską (Marymont Warszawa). Karolina była najlepsza z juniorek, które walczą o start w Mistrzostwach Europy.
   Tuż po zakończeniu zawodów kadr narodowych rozegrano drugą rundę Ekstraklasy kobiet i mężczyzn. Drużynowa rywalizacja kobiet wyglądała podobnie jak w pierwszej odsłonie ligi. Pierwsze miejsce zajął Łucznik Żywiec przed Obuwnikiem Prudnik  i Unią Pielgrzymka. Nasze panie strzelały w składzie: Milena Barakońska, Karolina Farasiewicz, Katarzyna Kielec i Aleksandra Wojnicka, tracąc do liderek, po dwóch rundach, jedynie 2 pkt.
    Zespół męski strzelający w składzie: Michał Kamiński, Kasper Helbin, Damian Idzi i Maciej Siekierski uplasował się na czwartym miejscu. Po dwóch rundach nasz zespół,  zajmuje drugą lokatę za Łucznikiem Żywiec ze stratą jednego punktu.
    Kolejne zmagania ligowe odbędą się  na początku maja w Legnicy, a w ostatni weekend kwietnia nasi juniorzy będą rywalizować w Kamniku (Słowenia) na zawodach międzynarodowych kwalifikujących do Mistrzostw Europy Juniorów.