Znajdź nas na:

Przechwytywanie.jpeg

baner_dowod_osobisty.png

Logo Programu Rodzina 500+ ..jpeg

karta dużej rodziny.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

naprawimy to maly.png

logo_ebo.png

epuap2.jpeg

budżet obywatelski logo.jpeg

 • cittaslow.jpeg
 •  
 • baner_partnerstwo.png
   
 • dyzury_aptek_PRUDNIK.jpeg
 • nowe_logo_PIFE_2014_2020_preview.jpeg
 • NFZ_Logo - Kopia3.jpeg
 •  
 •  

 

Listy dla Ziemi

25 III 2013r. w Zespole Szkół w Prudniku - Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 rozpoczęła się największa w Polsce akcja ekologiczna "Listy dla Ziemi".

Patronat honorowy nad akcją w naszej szkole objęła Pani poseł Janina Okrągły. Do współudziału w akcji przystąpiła Gmina Prudnik, Nadleśnictwo Prudnik (patronat objęły Lasy Państwowe) oraz Zakład Usług Komunalnych w Prudniku.

Pomysłodawcą akcji jest Prezes Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielska- Białej- Pan Wojciech Owczarz, z którą to fundacją współpracujemy od 2006 roku.

25 III 2013r. w obecności zaproszonych do współudziału w akcji Gości: Pani asystent poseł Janiny Okrągły - Pani Doroty Janczak, Pani Dyrektor GZOiW w Prudniku Marii Strońskiej, pracownika Urzędu Miejskiego w Prudniku- Pani Jadwigi Mulik, pracowników Nadleśnictwa Prudnik - Pana Nadleśniczego Stanisława Jureckiego i Rafała Kaszy, Pani Dyrektor Szkoły Beaty Szeligi-Zwojewskiej oraz szanownych Rodziców naszych uczniów odbyło się uroczyste otwarcie akcji "Listy Dla Ziemi" w PSP Nr 4.

W ramach przygotowań do pisania listów, 20 III 2013r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów i Wychowawców klas I-III z pracownikami Nadleśnictwa Prudnik - specjalistą ds edukacji leśnej - Panem Rafałem Kaszą oraz Strażnikiem Leśnym Panem Arturem Fijałkowskim.

Współpracujący z nami od wielu lat pracownicy Nadleśnictwa Prudnik przygotowali bardzo ciekawą lekcję przyrody z prezentacją multimedialną pod hasłem "Czy nasze lasy są czyste?".

25 III 2013r. uczniowie klas I-III oraz zaproszeni do akcji uczniowie klas IV b i V c napisali listy skierowane do dorosłych. Głównym tematem listów był recykling i gospodarka odpadami. Listy pisane były na specjalnie przygotowanym na tą okazję papierze makulaturowym, który dostarczyła Fundacja ARKA.

Przed pisaniem listów ogłoszono konkurs na najciekawszy list i w związku z tym 4 IV 2013r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 obradowała komisja składająca się z zaproszonych do współudziału w akcji Gości, którzy czytali i wybierali najciekawsze listy napisane przez naszych uczniów oraz "listy malowane" przez uczniów klas I.

Do obejrzenia zdjęć i filmów z dotychczasowych działań podjętych w naszej szkole zapraszamy na naszą stronę internetową szkoły http://zsprudnik.wodip.opole.pl/ oraz na Facebooku - Zespół Szkół w Prudniku.

W ramach tej akcji w PSP Nr 4 do 18 IV 2013r. trwa konkurs plastyczny (z odpadów) pod hasłem "Coś z niczego". 9 IV 2013r. odbędzie się konkurs ekologiczny dla uczniów klas I- III.

Akcja "Listy dla Ziemi" w PSP Nr 4 zakończy się wielkim finałem 25 IV 2013r.

Już dziś składamy serdeczne podziękowania naszym szanownym Gościom- współorganizatorom, Rodzicom oraz osobom zaangażowanym, dzięki którym możemy prowadzić te działania, które uczą naszych wychowanków zachowań proekologicznych. DZIECI MOGĄ ZMIENIAĆ ŚWIAT!

listy_007.jpeg