Znajdź nas na:

Przechwytywanie.jpeg

baner_dowod_osobisty.png

Logo Programu Rodzina 500+ ..jpeg

karta dużej rodziny.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

naprawimy to maly.png

logo_ebo.png

epuap2.jpeg

budżet obywatelski logo.jpeg

 • cittaslow.jpeg
 •  
 • baner_partnerstwo.png
   
 • dyzury_aptek_PRUDNIK.jpeg
 • nowe_logo_PIFE_2014_2020_preview.jpeg
 • NFZ_Logo - Kopia3.jpeg
 •  
 •  

 

Informator dla inwestorów

logo GADI.jpeg Prudnik jest gminą, którą zamieszkuje blisko trzydzieści tysięcy osób, obejmującą teren o powierzchni dwunastu tysięcy hektarów. Gmina położona jest na południu województwa opolskiego, na pograniczu polsko – czeskim, a siedzibą władz lokalnych jest dwudziesto-trzy tysięczne miasto na prawach powiatu. Prudnik jest miejscem o dobrej lokalizacji oraz dobrej dostępności komunikacyjnej. Ponadto gmina posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną oraz społeczną, funkcjonują tutaj rozmaite przedsiębiorstwa, szkoły oraz instytucje otoczenia biznesu.

Władze Prudnika nieustannie dążą do stworzenia jak najlepszych warunków do inwestowania na terenie gminy. Działania w tym zakresie docenione zostały przez instytucje zewnętrzne. Gmina certyfikowana została w ramach programu Gmina Atrakcyjna dla Inwestora, jeden z terenów inwestycyjnych gminy został jednym z laureatów konkursu Grunt na Medal.

Dziś w ofercie inwestycyjnej gminy Prudnik znajdują się dwa tereny inwestycyjne stanowiące własność gminy, tworzące tzw. Obszar Północny o łącznej powierzchni blisko 13 ha. Tereny stanowią "Podstrefę Prudnik" Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park". Położone w przemysłowej dzielnicy miasta, bardzo dobrze skomunikowane drogą krajową 41, drogą krajową 40 oraz drogą wojewódzką 414. Najbliższy zjazd na autostradę oddalony od terenów o zaledwie 40 minut jazdy samochodem. Gmina Prudnik stwarza warunki dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą poprzez program zwolnień z podatków lokalnych w związku  z tworzeniem nowych miejsc pracy.
Miasto realizuje szereg programów stale podnoszących jakość życia mieszkańców. Jest liderem w pozyskiwaniu środków pomocowych z Unii Europejskiej, dzięki którym między innymi została wyróżniona dwukrotnie za działalność na rzecz renowacji zabytków.
Miasto dzięki swojemu położeniu jest „bramą” na południe Europy, miejscem z którego jest blisko do aglomeracji w Polsce i w krajach sąsiednich.

Wybrane instytucje otoczenia biznesu: 

Urząd Miejski w Prudniku

Starostwo Powiatowe w Prudniku

Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku

Urząd Skarbowy w Prudniku

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Prudniku

Opolska Izba Gospodarcza w Opolu

Urząd Statystyczny w Opolu

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki wraz z Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera

Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu

 

Szkoły zawodowe oraz wyższe:

Zespół Szkoł Zawodowych w Prudniku

Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku 

Uniwersytet Opolski w Opolu

Politechnika Opolska w Opolu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie